Bitcoin prekybos vadovas pradedantiesiems

Bitcoin prekybos vadovas pradedantiesiems

Šiame įraše aptariami Bitcoin prekybos pagrindai. Tai padės jums susipažinti su pagrindiniais terminais, suprasti įvairius būdus „perskaityti“ rinką ir jos tendencijas, sudaryti prekybos planą ir sužinoti, kaip tą planą vykdyti Bitcoin biržose..

Nemėgstate skaityti? Žiūrėkite mūsų vaizdo vadovą:

Nuoroda į išteklių skyrių

Bitcoin Trading santrauka

Prekyba Bitcoin yra mažų pirkimų ir didelių pardavimų veiksmas. Skirtingai nuo investavimo, o tai reiškia, kad „Bitcoin“ turėsite ilgą laiką, prekyba stengiasi numatyti kainų pokyčius, nagrinėdama visą pramonę ir ypač kainų grafikus.

Yra du pagrindiniai metodai, kuriuos žmonės naudoja analizuodami Bitcoin kainą – pagrindinė analizė ir techninė analizė. Sėkmingai prekybai reikia daug laiko, pinigų ir pastangų, kad iš tikrųjų galėtumėte tai padaryti.

Norėdami prekiauti bitkoinais, turėsite atlikti šiuos veiksmus:

Tai yra „Bitcoin“ prekyba trumpai. Jei norite tikrai išsamaus paaiškinimo, skaitykite toliau.

1. Bitcoin prekyba vs investavimas

Pirmas dalykas, kurį norime padaryti prieš įsigilinę į temą, yra suprasti, kas yra „Bitcoin“ prekyba ir kuo ji skiriasi nuo investavimo į „Bitcoin“.

Kai žmonės investuoja į „Bitcoin“, tai paprastai reiškia, kad jie perka „Bitcoin“ ilgam laikotarpiui. Kitaip tariant, jie tiki, kad kaina galų gale kils, nepaisant pakilimų ir nuosmukių, kurie vyksta pakeliui. Paprastai žmonės investuoja į Bitcoin, nes tiki technologijomis, ideologija ar komanda, palaikančia valiutą.

„Bitcoin“ investuotojai linkę ilgainiui HODL valiutą (HODL yra populiarus terminas „Bitcoin“ bendruomenėje, kuris iš tikrųjų gimė dėl žodžio „laikykite“ rašybos klaidos. senas 2013 metų įrašas „BitcoinTalk“ forume).

Kita vertus, prekybininkai „Bitcoin“ perka ir parduoda „Bitcoin“ per trumpą laiką, kai tik mano, kad galima gauti pelno. Skirtingai nei investuotojai, prekybininkai Bitcoin vertina kaip pelno gavimo priemonę. Kartais jie net nesivargina studijuoti produkto, kuriuo prekiauja, technologijos ar ideologijos.

Tai pasakę, žmonės gali prekiauti „Bitcoin“ ir vis dar juo rūpinasi, o daugelis žmonių tuo pačiu metu investuoja ir prekiauja. Kalbant apie staigų Bitcoin (ir kelių altcoins) prekybos populiarumo padidėjimą – tam yra kelios priežastys.

Pirma, bitkoinas yra labai nepastovus. Kitaip tariant, jūs galite gauti gražų pelną, jei jums pavyks teisingai numatyti rinką. Antra, skirtingai nei tradicinėse rinkose, „Bitcoin“ prekyba veikia visą parą.

Daugumos tradicinių rinkų, tokių kaip akcijos ir žaliavos, atidarymo ir uždarymo laikas. Naudodamiesi „Bitcoin“, galite pirkti ir parduoti, kai tik norite.

Galiausiai, dėl santykinai nereguliuojamo „Bitcoin“ kraštovaizdžio gana lengva pradėti prekybą – nereikia ilgų tapatybės tikrinimo procesų.

Pernelyg užimta, kad galėtumėte prekiauti patys? Atraskite prekybą kopijomis „eToro“

2. Prekybos metodai

Nors visi prekybininkai nori to paties, jie taiko skirtingus metodus. Peržiūrėkime keletą populiarių prekybos tipų pavyzdžių:

Dienos prekyba

Šis metodas apima kelių sandorių vykdymą per dieną ir bandymą pasipelnyti iš trumpalaikių kainų pokyčių. Dienos prekiautojai praleidžia daug laiko spoksodami į kompiuterio ekranus, ir paprastai jie tiesiog uždaro visus savo sandorius iki kiekvienos dienos pabaigos.

Skalpimas

Ši dienos prekybos strategija pastaruoju metu tampa populiari. „Scalping“ bando uždirbti nemažą pelną dėl nedidelių kainų pokyčių, ir tai dažnai vadinama „centų rinkimu prieš garlaivį“.

„Scalping“ dėmesys sutelktas į itin trumpalaikę prekybą, ir jis pagrįstas idėja, kad uždirbant nedidelį pelną, pakartotinai ribojama rizika ir sukuriami pranašumai prekybininkams. Per vieną dieną skalperiai gali atlikti keliasdešimt ar net šimtus sandorių.

Sūpynės prekyba

Šio tipo prekyba bandoma pasinaudoti natūraliu kainų ciklų „svyravimu“. Sūpuoklių prekybininkai bando pastebėti konkretaus kainų judėjimo pradžią ir tada įvesti prekybą. Jie laikosi tol, kol judėjimas užges, ir ima pelną.

Sūpynių prekeiviai stengiasi pamatyti bendrą vaizdą, nuolat nestebėdami savo kompiuterio ekrano. Pavyzdžiui, „swing“ prekybininkai gali atidaryti prekybos poziciją ir laikyti ją atvirą kelias savaites ar net mėnesius, kol pasieks norimą rezultatą.

4. Suprasti Bitcoin prekybos sąlygas

Toliau skirstykime keletą painių terminų ir statistikos, su kuriomis susidursite daugumoje „Bitcoin“ ir „crypto“ mainų:

Prekybos platformos, palyginti su brokeriais, palyginti su turgavietėmis

„Bitcoin“ prekybos platforma yra internetinės svetainės, kuriose pirkėjai ir pardavėjai automatiškai surenkami. Atkreipkite dėmesį, kad prekybos platforma skiriasi nuo „Bitcoin“ brokerio, pvz., „Coinmama“.

Skirtingai nuo prekybos platformų, brokeriai parduoda jums Bitcoin tiesiogiai ir paprastai už didesnį mokestį. Prekybos platforma taip pat skiriasi nuo tokios rinkos kaip „LocalBitcoins“, kur pirkėjai ir pardavėjai tiesiogiai bendrauja, kad užbaigtų prekybą..

Užsakymų knyga

Visas pirkimo ir pardavimo pavedimų sąrašas pateikiamas rinkos pavedimų knygoje, kurią galima peržiūrėti prekybos platformoje. Pirkimo užsakymai vadinami pasiūlymais, nes žmonės siūlo kainas pirkti Bitcoin. Pardavimo užsakymai vadinami paklausimais, nes jie parodo prašomą kainą, kurios reikalauja pardavėjai.

„Bitstamp“ užsakymų knyga

Bitcoin kaina

Kai tik žmonės nurodo „Bitcoin“ kainą, jie iš tikrųjų nurodo paskutinės sandorio, vykdyto konkrečioje prekybos platformoje, kainą. Šis svarbus skirtumas atsiranda todėl, kad, skirtingai nei, pavyzdžiui, JAV doleriuose, nėra vienos pasaulinės Bitcoin kainos, kurios visi laikytųsi.

Pavyzdžiui, „Bitcoin“ kaina tam tikrose šalyse gali skirtis nuo kainos JAV, nes pagrindinėse šių šalių biržose yra skirtingi sandoriai..

Pastaba: Šalia kainos kartais pamatysite ir aukštą, ir žemą terminus. Šie terminai nurodo didžiausias ir mažiausias Bitcoin kainas per pastarąsias 24 valandas.

Tomas

Apimtis reiškia bendrą Bitcoins, kuria buvo prekiaujama per tam tikrą laikotarpį, skaičių. Prekybininkai naudoja apimtį, kad nustatytų reikšmingą tendenciją; reikšmingas tendencijas paprastai lydi didelės prekybos apimtys, o silpnas tendencijas lydi mažos apyvartos.

Pavyzdžiui, sveiką augimo tendenciją lydės didelės apimtys, kai kaina kils, ir mažos, kai kaina mažės.

Jei stebite staigų kainų krypties pasikeitimą, ekspertai rekomenduoja patikrinti, kiek reikšminga yra prekybos apimtis, kad būtų galima nustatyti, ar tai tik nedidelė korekcija, ar priešingos tendencijos pradžia..

Rinkos (arba momentinis) pavedimas

Šio tipo pavedimus galima nustatyti prekybos platformoje ir jie bus nedelsiant įvykdyti už bet kokią įmanomą kainą. Jūs nustatote tik norimų pirkti ar parduoti „Bitcoins“ kiekį ir užsisakote biržą, kad ji būtų nedelsiant įvykdyta. Tada prekybos platforma suderina pardavėjus ar pirkėjus, kad pagarbiai įvykdytų jūsų užsakymą.

Pateikus užsakymą, yra didelė tikimybė, kad jūsų užsakymą atitiks ne vienas pirkėjas ar pardavėjas, o keli žmonės, skirtingomis kainomis..

Pavyzdžiui, tarkime, kad pateikėte rinkos užsakymą, norėdami nusipirkti penkis „Bitcoins“. Prekybos platforma dabar ieško pigiausių pardavėjų.

Užsakymas bus įvykdytas, kai sukaups pakankamai pardavėjų, kad perduotų penkis „Bitcoins“. Priklausomai nuo pardavėjų galimybių, galite įsigyti tris „Bitcoins“ už vieną kainą, o kitus du – už didesnę kainą.

Kitaip tariant, rinkos pavedime nenustojate pirkti ar parduoti „Bitcoins“, kol nepasieksite prašomos sumos. Turėdami rinkos užsakymus, galite sumokėti daugiau arba parduoti už mažiau, nei ketinote, todėl būkite atsargūs.

Ribinė tvarka

Tai leidžia jums pirkti ar parduoti „Bitcoin“ už konkrečią kainą, kurią pasirenkate. Kitaip tariant, užsakymas gali būti nevisiškai įvykdytas, nes nepakaks pirkėjų ar pardavėjų, kad atitiktų jūsų reikalavimus.

Tarkime, kad pateikiate limitinį užsakymą, norėdami nusipirkti penkis „Bitcoins“ po 10 000 USD už monetą. Tada galų gale turėsite tik 4 „Bitcoins“, nes nebuvo kitų pardavėjų, norinčių jums parduoti galutinį „Bitcoin“ už 10 000 USD. Likęs 1 Bitcoin užsakymas liks ten, kol kaina vėl pasieks 10 000 USD, ir tada užsakymas bus įvykdytas.

„Stop-Loss“ užsakymas

Leidžia nustatyti konkrečią kainą, kurią norite parduoti ateityje, jei kaina smarkiai nukris. Šio tipo pavedimai yra naudingi siekiant sumažinti nuostolius.

Iš esmės tai yra pavedimas, kuris prekybos platformai nurodo taip: jei kaina nukris tam tikru procentu arba iki tam tikro taško, aš parduosiu savo „Bitcoins“ už iš anksto nustatytą kainą, taigi prarasiu kuo mažiau pinigų. Stop-loss orderis veikia kaip rinkos pavedimas.

Kitaip tariant, pasiekus stabdymo kainą, rinka pradės pardavinėti jūsų monetas bet kokia kaina, kol bus įvykdytas užsakymas.

Kūrėjo ir Takerio mokesčiai

Kitos sąlygos, su kuriomis galite susidurti prekiaudami, yra gamintojo mokesčiai ir imtojo mokesčiai. Asmeniškai aš vis dar manau, kad šis modelis yra vienas iš painesnių, tačiau pabandykime jį suskaidyti.

Biržai nori skatinti žmones prekiauti. Kitaip tariant, jie nori „sukurti rinką“. Todėl visada, kai sukuriate naują užsakymą, kurio negali atitikti jokie pirkėjai ar pardavėjai, t. Y. Ribotą pavedimą, jūs iš esmės esate rinkos formuotojas ir paprastai turėsite mažesnius mokesčius.

Tuo tarpu rinkos dalyvis pateikia užsakymus, kurie yra nedelsiant įvykdyti, t. Y. Rinkos pavedimus, nes jau buvo rinkos formuotojas, kuris atitiktų jų prašymus. Gavėjai pašalina verslą iš biržos, todėl jie paprastai turi didesnius mokesčius nei gamintojai, kurie įtraukia užsakymus į biržos užsakymų knygą.

Pvz., Galbūt jūs pateikėte limitinį pavedimą įsigyti vieną Bitcoin už 10 000 USD (daugiausia), tačiau mažiausias pardavėjas nori parduoti tik už 11 000 USD. Tada ką tik sukūrėte naują rinką pardavėjams, norintiems parduoti už 10 000 USD.

Taigi, kai pateikiate pirkimo pavedimą žemiau rinkos kainos arba pardavimo pavedimą, viršijantį rinkos kainą, tampate rinkos formuotoju.

Naudodamiesi tuo pačiu pavyzdžiu, galbūt pateikiate ribinį pavedimą įsigyti vieną Bitcoin už 12 000 USD (daugiausia), o mažiausias pardavėjas parduoda vieną Bitcoin už 11 000 USD. Tada jūsų užsakymas bus nedelsiant įvykdytas. Pašalinsite pavedimus iš biržos pavedimų knygos, todėl esate laikomi rinkos dalyviu.

6. Bendros prekybos klaidos

Puiku, jums pavyko taip toli ir dabar turėtumėte turėti pakankamai žinių, kaip išeiti ir įgyti patirties. Tačiau svarbu atsiminti, kad prekyba yra rizikingas verslas ir kad klaidos kainuoja pinigus.

Peržiūrėkime dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurias daro žmonės, pradėdami prekybą, tikėdamiesi, kad pavyks jų išvengti.

1 klaida – rizikuojate daugiau, nei galite sau leisti prarasti

Didžiausia klaida, kurią galite padaryti, yra rizikuoti daugiau pinigų, nei galite sau leisti prarasti. Pažvelkite į sumą, su kuria jaučiatės patogiai. Štai blogiausias scenarijus: jūs viską prarasite. Jei pastebite, kad prekiaujate virš šios sumos, sustokite. Tu darai tai blogai.

Prekyba yra labai rizikingas verslas. Jei investuosite daugiau pinigų, nei jums patinka, tai turės įtakos jūsų prekybai ir gali sukelti blogus sprendimus.

2 klaida – neturite plano

Kita klaida, kurią žmonės daro pradėdami prekybą, nėra pakankamai aiškus veiksmų planas. Kitaip tariant, jie nežino, kodėl pradeda konkrečią prekybą, o dar svarbiau – kada turėtų pasitraukti iš šios prekybos. Taigi prieš pradedant prekybą reikia nuspręsti dėl aiškių pelno tikslų ir „stop-loss“.

Klaida Nr. 3 – pinigų palikimas biržoje

Tai yra pagrindinė bet kurio prekybininko kriptografija pagrindinė taisyklė: NIEKADA nepalikite savo pinigų biržoje, su kuria šiuo metu neprekiaujate. Jei jūsų pinigai sėdi biržoje, tai reiškia, kad jūs jų nekontroliuojate. Jei į mainus įsilaužta, jie neprisijungę prie interneto ar nebeveikia, galite prarasti tuos pinigus.

Kai turite pinigų, kurių nereikia trumpuoju laikotarpiu prekybai biržoje, būtinai perkelkite juos į savo „Bitcoin“ piniginę ar banko sąskaitą saugoti..

4 klaida – pasiduoti baimei ar godumui

Dvi pagrindinės emocijos linkusios valdyti daugelio prekybininkų veiksmus: baimė ir godumas. Baimė gali pasirodyti kaip ankstyvas sandorio uždarymas, nes perskaitėte nerimą keliantį naujienų straipsnį, išgirdote draugo gandą arba išsigandote staigaus kainos kritimo (kuris netrukus gali būti ištaisytas).

Kita pagrindinė emocija, godumas, iš tikrųjų taip pat grindžiama baime: baimė praleisti. Kai girdite žmones, pasakojančius apie kitą didelį dalyką, arba kai smarkiai pakyla rinkos kainos, nenorite praleisti visų veiksmų. Taigi galite pradėti prekiauti per anksti arba net atidėlioti atvirą sandorį.

Atminkite, kad daugeliu atvejų mus valdo emocijos. Taigi niekada nesakyk: „Man taip nenutiks“. Žinokite apie savo natūralų polinkį į baimę ir godumą bei įsitikinkite, kad laikotės plano, kuris buvo parengtas prieš pradedant prekybą..

5 klaida – neišmoksi pamokos

Nepaisant to, ar sėkmingai užsiimate prekyba, visada reikia išmokti pamoką. Niekam nepavyksta atlikti tik pelningų sandorių ir niekas nepasiekia pinigų, neprarasdamas pinigų..

Svarbus dalykas nebūtinai yra tai, ar jūs uždirbote pinigus, ar ne. Greičiau tai, ar pavyko įgyti naujos įžvalgos, kaip kitą kartą geriau prekiauti.

7. Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip prekiauti Bitcoin?

Norėdami prekiauti bitkoinais, turėsite atlikti šiuos veiksmus:

Ar dienos prekyba yra geras būdas užsidirbti pinigų?

Dienos prekyba yra tik vienas iš daugelio būdų, kuriuos galite pasirinkti prekybai. Kiti pavyzdžiai yra prekyba sūpynėmis ar skalpavimas.

Nors daugelis žmonių tvirtins, kad dienos prekyba yra geras būdas užsidirbti, daugiau nei 90% žmonių metė dienos prekybą per pirmuosius 3 mėnesius.

Bet kokio tipo prekybos strategija gali veikti tol, kol esate nuoseklus ir esate pasirengęs skirti laiko ir pastangų, kad sužinotumėte, kaip būti geresniems už kitus prekybininkus..


8. Išvada

Mes daug ką apėmėme apie prekybą „Bitcoin“, tačiau turiu jus perspėti: dauguma žmonių, kurie pradeda prekiauti „Bitcoin“, po trumpo laiko sustoja, daugiausia todėl, kad sėkmingai neuždirba pinigų.

Čia yra mano nuomonė, jei norite sėkmingai prekiauti, turėsite skirti daug laiko ir pinigų, kad įgytumėte atitinkamų įgūdžių, kaip ir bet kuri kita įmonė. Jei norite pradėti prekiauti tik norėdami greitai užsidirbti, tada galbūt geriau tiesiog vengti prekybos.

Nėra tokių dalykų kaip greiti ir lengvi pinigai – be rizikos ar neigiamos pusės kitame gale. Tačiau, jei esate pasiryžęs išmokti tapti profesionaliu „Bitcoin“ prekybininku, pažvelkite į toliau pateiktą mūsų išteklių skyrių. Šie šaltiniai padės jums gauti kuo geresnes priemones ir toliau mokytis.

Jums vis dar gali kilti klausimų. Jei taip, tiesiog palikite juos toliau pateiktame komentarų skyriuje.