Kas ir Bitcoin ieguve un kā tā darbojas?

Kas ir Bitcoin ieguve un kā tas darbojas?

Ja esat dzirdējis par Bitcoin, tad droši vien esat dzirdējis arī par Bitcoin ieguvi – Bitcoins “radīšanas” koncepciju no sava datora. Šis ziņojums sniegs jums pilnīgu pārskatu par to, kas ir Bitcoin ieguve un kā tā faktiski darbojas.

Nepatīk lasīt? Tā vietā skatieties mūsu video ceļvedi

Kas ir Bitcoin Mining kopsavilkums

Bitcoin ieguve ir Bitcoin darījumu virsgrāmatas atjaunināšanas process, kas pazīstams kā blokķēde. Kalnrūpniecība tiek veikta, palaižot ārkārtīgi jaudīgus datorus, ko sauc par ASIC, kuri sacenšas ar citiem kalnračiem, mēģinot uzminēt noteiktu skaitli.

Pirmais kalnraksts, kurš uzminējis numuru, atjaunina darījumu virsgrāmatu, kā arī saņem atlīdzību par jaunizkaltajiem Bitcoins (pašlaik atlīdzība ir 6,25 Bitcoins).

Šodien, lai gūtu peļņu ar Bitcoin ieguvi, jums ir jāiegulda daudz līdzekļu iekārtās, dzesēšanā un uzglabāšanā. Ar datoru vai GPU mājās nav iespējams izdevīgi iegūt Bitcoin. Jūs varat aprēķināt savu rentabilitāti, izmantojot Bitcoin kalnrūpniecības kalkulatoru.

Lai sāktu darbu ar Bitcoin ieguvi, jums būs jādara šādi:

 • Aprēķiniet ieguves rentabilitāti
 • Iegūstiet Bitcoin kalnraču
 • Iegūstiet Bitcoin maku
 • Atrodiet ieguves baseinu
 • Lejupielādējiet ieguves programmu
 • Sākt kalnrūpniecību!

Īsumā tas ir Bitcoin ieguve. Ja vēlaties saņemt sīkāku skaidrojumu par ieguvi, turpiniet lasīt šo ziņu. Tālāk ir aprakstīts:

 

1. Kas ir Bitcoin Mining?

Bitcoin ir decentralizēta alternatīva banku sistēmai. Tas nozīmē, ka sistēma var darboties un pārskaitīt līdzekļus no viena konta uz citu bez centrālās iestādes.

Izmantojot uzticamu centrālo iestādi, naudas pārskaitīšana ir vienkārša. Vienkārši pasakiet bankai, no kuras vēlaties noņemt 50 USD no sava konta, un pievienojiet to kāda cita kontam. Šajā piemērā bankai ir visas pilnvaras, jo banka ir vienīgā, kurai ir atļauts atjaunināt virsgrāmatu, kurā ir visu sistēmas dalībnieku atlikumi.

Savukārt Bitcoin izveido sistēmu, kurai ir decentralizēta virsgrāmata. Tas dod neatkarīgiem kalnračiem iespēju atjaunināt virsgrāmatu, nedodot viņiem pārāk lielu jaudu.

Pārāk aizņemts, lai pats tirgotos? Atklājiet kopiju tirdzniecību vietnē eToro

Kā darbojas kalnrūpniecība

Ikviens, kurš vēlas piedalīties Bitcoin darījumu virsgrāmatas, kas pazīstams kā blokķēde, atjaunošanā, to var izdarīt. Viss, kas jums nepieciešams, ir uzminēt nejaušu skaitli, kas atrisina sistēmas ģenerēto vienādojumu.

Izklausās vienkārši, pareizi?

Protams, visu šo minēšanu veic jūsu dators. Jo jaudīgāks ir jūsu dators, jo vairāk minējumu jūs varat izdarīt sekundē, palielinot savas izredzes uzvarēt šajā spēlē. Ja jums izdodas uzminēt pareizi, jūs nopelnāt bitcoīnus un saņemat blokķēdē uzrakstīt Bitcoin darījumu “nākamo lapu”.

Vienādojuma risinājumu ir ļoti grūti panākt, bet ļoti viegli apstiprināt. Jūs varat uzskatīt Rubika kubu par labu piemēru tam (ļoti grūti atrisināt, bet viegli redzēt, ka esat to atrisinājis).

rubiks kubs

Rubika kubs – grūti atrisināt, viegli pierādīt, ka esat to atrisinājis

Kalnrūpniecības process īsumā

Kad jūsu kalnrūpniecības dators nāks klajā ar pareizo minējumu, jūsu dators nosaka, kuri gaidošie darījumi tiks ievietoti nākamajā bloku ķēdes darījumu blokā.

Šī bloka sastādīšana ir jūsu godības brīdis, jo jūs tagad esat kļuvis par pagaidu Bitcoin baņķieri, kurš saņem atjauninājumu Bitcoin darījumu virsgrāmatā.

Jūsu izveidoto darījumu bloks kopā ar jūsu risinājumu tiek nosūtīts uz visu tīklu, lai citi datori to varētu apstiprināt.

Katrs dators, kas apstiprina jūsu risinājumu, atjaunina savu Bitcoin darījumu virsgrāmatas kopiju ar darījumiem, kurus izvēlējāties iekļaut blokā.

Sistēma ģenerē noteiktu daudzumu Bitcoins (pašlaik 6,25) un atlīdzina tos kā kompensāciju par laiku un enerģiju, ko pavadījāt matemātikas uzdevuma risināšanā.

Turklāt jums tiek samaksātas visas darījumu maksas, kas tika pievienotas darījumiem, kurus ievietojāt nākamajā blokā.

Visus tikko ievadītā bloka darījumus tagad apstiprina Bitcoin tīkls un tie ir praktiski neatgriezeniski.

Šeit ir divu minūšu video, kurā parādīts bloķēšanas un apstiprināšanas process.

Tātad tas ir Bitcoin ieguve īsumā.

To sauc par kalnrūpniecību, jo fakts, ka šis process no sistēmas palīdz “iegūt” jaunus Bitcoins. Bet, ja jūs to domājat, ieguves daļa ir tikai darījuma apstiprināšanas procesa blakusprodukts. Tātad nosaukums ir nedaudz maldinošs, jo kalnrūpniecības galvenais mērķis ir uzturēt virsgrāmatu decentralizētā veidā.

Tā kā kalnrūpniecības pamatā ir uzminēšanas veids, katru reizi cits kalnračotājs uzminēs numuru un viņam tiks piešķirtas tiesības atjaunināt blokķēdi. Protams, kalnračiem, kuriem ir lielāka skaitļošanas jauda, ​​izdosies biežāk, taču statistiskās varbūtības likuma dēļ ir maz ticams, ka tas pats kalnraču veiks katru reizi.


2. Kalnrūpniecības grūtības

Tagad, kad jūs zināt, kas ir Bitcoin ieguve, jūs varētu domāt: “Forši! Brīva nauda! Kur es varu pierakstīties? ” Nu, ne tik ātri …

Bitcoin izgudrotājs Satoshi Nakamoto izstrādāja kalnrūpniecības noteikumus tādā veidā, ka jo vairāk tīklam ir ieguves jaudas, jo grūtāk ir uzminēt atbildi uz kalnrūpniecības matemātikas problēmu. Tātad kalnrūpniecības procesa grūtības faktiski ir pašregulēšanās uz tīkla uzkrāto kalnrūpniecības jaudu.

Ja pievienosies vairāk kalnraču, problēmu būs grūtāk atrisināt; ja daudzi no viņiem pametīs, tas kļūs vieglāk. Tas ir pazīstams kā kalnrūpniecības grūtības.

Ieguves grūtības

Ieguves grūtības pielāgo katru 2016. gada bloku

Grūtības pielāgošana

Grūtības ir pašregulējošas, lai sistēmā izveidotu vienmērīgu jaunu Bitcoins plūsmu. Savā ziņā tas tika darīts, lai kontrolētu inflāciju. Ieguves grūtības ir noteiktas tā, ka vidēji ik pēc desmit minūtēm tiks pievienots jauns bloks (t.i., skaitlis tiks uzminēts vidēji ik pēc desmit minūtēm).

Atcerieties, ka tas tā ir vidēji. Mēs varam minūtes pēc minūtes pievienot divus blokus un pēc tam stundu gaidīt nākamo bloku. Ilgtermiņā tas vidēji izlīdzināsies līdz desmit minūtēm.

Grūtību pielāgošana tiek veikta ik pēc 2016. gada blokiem (vidēji ik pēc 2 nedēļām) ar atpakaļejošu spēku. Tas nozīmē, ka katru 2016. gada bloku sistēma atskatās uz iepriekšējiem 2016. gada blokiem un aprēķina vidējo bloķēšanas laiku. Ja tas ir mazāks par 10 minūtēm, tas palielinās grūtības, ja tas ir ilgāks par 10 minūtēm, tas samazinās.

3. Bitcoin ieguves aparatūra

CPU ieguve

Kad Bitcoin pirmo reizi sāka darboties, tur nebija daudz kalnraču. Faktiski Satoshi, Bitcoin izgudrotājs, un viņa draugs Hal Finney bija pāris no tikai cilvēki, kas iegūst Bitcoin tajā laikā ar saviem personālajiem datoriem.

Ar CPU (centrālā procesora – datora smadzenēm) izmantošanu bija pietiekami, lai Bitcoin iegūtu vēl 2009. gadā, jo ieguves grūtības bija ļoti mazas. Kad Bitcoin sāka pieķerties, cilvēki meklēja jaudīgākus kalnrūpniecības risinājumus.

GPU ieguve

GPU (grafikas procesors) ir īpašs komponents, kas pievienots datoriem, lai veiktu sarežģītākus aprēķinus. GPU sākotnēji bija paredzēts, lai ļautu spēlētājiem vadīt datorspēles ar intensīvām grafikas prasībām.

Sakarā ar to arhitektūru GPU kļuva populāri kriptogrāfijas jomā, un ap 2011. gadu cilvēki sāka tos izmantot arī Bitcoins iegūšanai. Atsauces nolūkā viena GPU kalnrūpniecības jauda ir vienāda ar aptuveni 30 CPU.

Rx470 GPU ieguve

GPU Bitcoin kalnrūpniecībā tika izmantoti agrāk

FPGA ieguve

FPGA ir aparatūra, kuru var savienot ar datoru, lai veiktu aprēķinu kopumu. Tie ir gluži kā GPU, bet 3–100 reizes ātrāki. Negatīvie ir tas, ka tos ir grūtāk konfigurēt, tāpēc tos kalnrūpniecībā neizmantoja tik bieži kā GPU.

fpga miner

Kalnrūpniecības vajadzībām FPGA ir efektīvāki par GPU

ASIC ieguve

Ap 2013. gadu tika ieviesta jauna kalnraču šķirne: ASIC miner. ASIC nozīmē lietojumprogrammas integrēto shēmu.

ASIC ir aparatūras gabali, kas ražoti tikai Bitcoin ieguves nolūkā. Atšķirībā no GPU, centrālajiem procesoriem un FPGA, tos nevarēja izmantot neko citu. Viņu funkcija tika iekodēta mašīnā.

Šodien ASIC kalnrači ir pašreizējais ieguves standarts. Daži agri ASIC kalnrači pat parādījās USB formā, taču tie diezgan ātri novecoja. Kaut arī viņi sāka darboties 2013. gadā, tehnoloģija ātri attīstījās, un ik pēc sešiem mēnešiem iznāca jauni, jaudīgāki kalnrači.

USB kalnrūpniecības platforma

ASIC USB kalnrūpniecības platforma ar ventilatoru augšpusē

Pēc apmēram trīs gadus ilgās šīs neprātīgās tehnoloģiskās sacīkstes mēs beidzot sasniedzām tehnoloģisko barjeru, un lietas sāka mazliet atdzist. Kopš 2016. gada jauno kalnraču atbrīvošanas temps ir ievērojami palēninājies.

Antminer T9 apskats

Bitcoin ASIC kalnraču izmanto Bitcoin ieguves


4. Bitcoin ieguves baseini

Kalnrūpniecība ir ārkārtīgi konkurētspējīga spēle. Pat ja jūs tur iegādājaties labāko iespējamo kalnraču, jūs joprojām esat ļoti neizdevīgā stāvoklī profesionālas Bitcoin ieguves saimniecības. Tāpēc sāka darboties ieguves baseini.

Ideja ir vienkārša – ogļrači apvienojas, veidojot “baseinu”, lai viņi varētu apvienot savu ieguves spēku un efektīvāk konkurēt. Kad baseinam izdosies uzvarēt sacensībās, atlīdzība tiek sadalīta starp baseina dalībniekiem atkarībā no tā, cik lielu ieguves jaudu katrs no viņiem ir devis.

Tādā veidā pat mazi kalnrači var pievienoties kalnrūpniecības spēlei un viņiem ir iespēja nopelnīt Bitcoin (lai gan viņi saņem tikai daļu no atlīdzības).

Kalnrūpniecības baseinu izplatīšana

Populārāko Bitcoin ieguves baseinu tirgus daļa 2020. gadā

Šodien tādi ir vairāk nekā ducis lieli baseini, kas sacenšas par iespēju iegūt Bitcoin un atjaunināt virsgrāmatu. Pēc daži ziņojumi, 65% no visas Bitcoin ieguves visā pasaulē tiek veikta Ķīnā lētas elektrības, ražošanas izmaksu un laika apstākļu dēļ.

5. Vai Bitcoin ieguve ir rentabla?

Īsā atbilde ir “droši vien nē”; pareizā atbilde ir “tas ir atkarīgs no daudziem faktoriem”.

Aprēķinot Bitcoin ieguves rentabilitāti, ir jāņem vērā daudzas lietas. Sadalīsim tos.

Hašrats (cik spēcīgs ir tavs kalnračs)

Hash ir matemātiska problēma, kas jāatrisina kalnrača datoram. Hashrate attiecas uz jūsu kalnraču veiktspēju (t.i., cik minējumus jūsu dators var izdarīt sekundē).

Hashrate var izmērīt MH / s (mega hash = 1m jaukšanas sekundē), GH / s (giga hash = 1b sekundē hashes), TH / s (terra hash = 1t hash sekundē) un pat PH / s ( peta hash = 1000t hashes sekundē).

Bitcoin atlīdzība

Bitkoīnu skaits, kas rodas, kad kalnrači atrod risinājumu (citiem vārdiem sakot, “atrisina bloku”). Šis skaitlis sākās no 50 bitkoiniem tālajā 2009. gadā, un tas ir uz pusi samazināts ik pēc 210 000 blokiem (apmēram četrus gadus). Pašreizējais vienā blokā piešķirto Bitcoins skaits ir 6,25.

Pēdējā bloķēšana uz pusēm notika 2020. gada maijā, un nākamā būs 2024. gadā. Kad uz pusi samazināsies, atlīdzība samazināsies līdz 3,125 Bitcoin.

Ieguves grūtības

Skaitlis, kas norāda, cik grūti jebkurā brīdī ir iegūt bitumīnus, ņemot vērā pašreiz aktīvās ieguves jaudas daudzumu sistēmā.

Elektrības izmaksas

Pazīstams arī kā “cik dolāru jūs maksājat par kilovatu, lai iegūtu elektrību?”

Lai aprēķinātu rentabilitāti, jums jānoskaidro elektrības līmenis. Parasti to var atrast ikmēneša elektrības rēķinā. Iemesls, kāpēc tas ir svarīgi, ir tas, ka kalnrači patērē elektrību, lai darbinātu ogļračus vai atdzesētu tos (šīs mašīnas var kļūt ļoti karstas un trokšņainas)..

Elektrības patēriņš

Katrs kalnraču patērē atšķirīgu enerģijas daudzumu. Pirms rentabilitātes aprēķināšanas jums jānoskaidro precīzs kalnrača enerģijas patēriņš. To var viegli atrast, izmantojot ātru meklēšanu tiešsaistē. Enerģijas patēriņu mēra vatos.

Maksa par baseinu

Ja jūs raktuvēs izmantojat kalnrūpniecības baseinu, baseins ņems noteiktu procentu no jūsu ieņēmumiem, lai sniegtu viņu pakalpojumus. Parasti tas būtu aptuveni 2%.

Bitcoin cena

Tā kā neviens nezina, kāda būs Bitcoin cena nākotnē, ir grūti paredzēt, vai Bitcoin ieguve būs rentabla. Ja nākotnē plānojat konvertēt iegūtos bitkoīnus jebkurā citā valūtā, šis mainīgais būtiski ietekmēs rentabilitāti.

Grūtības pieaugums gadā

Tas, iespējams, ir vissvarīgākais un netveramākais mainīgais no visiem. Ideja ir tāda, ka, tā kā neviens faktiski nevar paredzēt kalnraču pievienošanās ātrumu, neviens nevar arī paredzēt, cik grūti būs rakt man sešu nedēļu, sešu mēnešu vai sešu gadu laikā.

Patiesībā visā Bitcoin pastāvēšanas laikā tā rentabilitāte ir samazinājusies tikai dažas reizes – pat brīžos, kad cena bija salīdzinoši zema.

Pēdējie divi faktori (cenu un grūtību pieaugums) ir iemesls, kāpēc neviens nekad nevarēs sniegt 100% precīzu atbildi uz jautājumu “vai Bitcoin ieguve ir rentabla?”

Kad visi šie mainīgie ir pie rokas, varat tos ievietot Bitcoin kalnrūpniecības kalkulatorā (kā redzams zemāk) un iegūt aprēķinu par to, cik daudz Bitcoins jūs nopelnīsit katru mēnesi. Ja kalkulatorā nevar iegūt pozitīvu rezultātu, tas, iespējams, nozīmē, ka jums nav piemērotu apstākļu, lai kalnrūpniecība būtu rentabla.

Grūtības koeficients
Hash likme

BTC / USD maiņas kurss
BTC / Block Reward
Maksa par baseinu
Aparatūras izmaksas (USD)
Jauda (vati)
Enerģijas izmaksas (USD / kWh)

Tīra peļņa BTC:
Maksa par baseinu BTC:
Peļņa pēc maksas BTC:
Peļņa USD:
Enerģijas izmaksas USD:
Peļņa pēc elektroenerģijas izmaksām USD:
Peļņa pēc aparatūras izmaksām USD:


6. Kā iegūt Bitcoin: soli pa solim

1. solis – aprēķiniet rentabilitāti

Pirms pat sākt ar Bitcoin ieguvi, jums ir jāveic daži pētījumi. Labākais veids, kā to izdarīt, kā mēs esam apsprieduši, ir Bitcoin kalnrūpniecības kalkulatora izmantošana.

Paturiet prātā, ka ieguve maksā naudu! Ja jums nav pāris tūkstošu dolāru, ko rezervēt pareizajam kalnračam, un, ja jums nav piekļuves lētai elektrībai, Bitcoin ieguve var nebūt jums piemērota.

2. solis – iegūstiet kalnraču

Kad esat pabeidzis savus aprēķinus, ir pienācis laiks iegūt savu kalnraču! Pārliecinieties, ka esat iepazinies ar mūsu Bitcoin ieguves aparatūras pārskatiem, lai saprastu, kurš kalnrūpnieks jums ir vislabākais, ja neesat to izdarījis jau 1. solī. Šeit ir saraksts ar vispopulārākajiem kalnračiem šodien:

Kalnrūpniecības aparatūru var iegādāties tieši no ražotājiem vai iegādāties lietotu preču tirgos, piemēram, eBay vai Amazon.

3. solis – iegūstiet Bitcoin maku

Jaunizveidotajam Bitcoin jums būs nepieciešams Bitcoin maks. Kad jums ir seifs, pārliecinieties, vai esat saņēmis seifa adresi, tā būs gara burtu un ciparu secība.

Katram seifam ir atšķirīgs veids, kā nokļūt Bitcoin adresē, taču lielākā daļa maku par to ir diezgan vienkārši. Ievērojiet, ka jums būs nepieciešama jūsu Bitcoin adrese un NAV privātā atslēga (kas ir kā slepenā parole jūsu seifam).

4. solis – atrodiet ieguves baseinu

Pievienojoties kalnrūpniecības baseinam, jums tiks dota tikai daļa no matemātikas uzdevuma, ko atrisināt. Visu ogļraču kopējais darbs baseinā ļaus baseinam visticamāk atrisināt sākotnējo problēmu un nopelnīt Bitcoin atlīdzību un darījumu maksu. Peļņa tiks sadalīta visā baseinā, pamatojoties uz ieguldījumu.

Būtībā jūs izveidosiet konsekventāku Bitcoins daudzumu un, visticamāk, saņemsiet ieguldījumu atdevi.

Izvēloties, kuram kalnrūpniecības baseinam pievienoties, noteikti uzdodiet šādus jautājumus:

 • Kāda ir atlīdzības metode? (Proporcionāls / Maksa par akciju / Balstīts uz rezultātu / PPLNS – vairāk par to šeit)
 • Kādu maksu baseins iekasē par ieguvi un līdzekļu izņemšanu?
 • Cik bieži baseins atrod bloku (t.i., cik bieži es saņemu atlīdzību)?
 • Cik viegli ir izņemt līdzekļus?
 • Kādu statistiku nodrošina baseins?
 • Cik stabils ir baseins?

Lai atbildētu uz lielāko daļu no šiem jautājumiem, varat izmantot mūsu Bitcoin ieguves baseinu pārskatu vai šo lielisks ziņojums no BitcoinTalk. Jūs varat arī atrast pilnīgu kalnrūpniecības baseinu salīdzinājums Bitcoin wiki.

Kad esat reģistrējies baseinā, jūs saņemsiet lietotājvārdu un paroli konkrētajam baseinam, ko izmantosiet vēlāk.

5. solis – iegūstiet ieguves programmu (pazīstams arī kā klients)

Kalnrūpniecības aparatūras kontrolei un uzraudzībai nepieciešama īpaša programmatūra. Atkarībā no ieguves platformas, jums būs jāatrod pareizā programmatūra.

Daudziem kalnrūpniecības baseiniem ir sava programmatūra, bet dažiem nav. Ja neesat pārliecināts, kura ieguves programmatūra jums nepieciešama, šeit varat atrast Bitcoin ieguves programmatūras sarakstu. Turklāt, ja vēlaties salīdzināt dažādu ieguves programmatūru, varat to izdarīt šeit.

6. solis – sāciet raktuves!

Pievienojiet kalnraču kontaktligzdai un aktivizējiet to. Pārliecinieties, ka pievienojat to arī datoram (parasti caur USB) un atveriet ieguves programmatūru. Pirmā lieta, kas jums jādara, ir ievadīt ieguves baseina adresi, lietotājvārdu un paroli.

Kad tas būs konfigurēts, jūs sāksit kolekciju koplietošanu, kas pārstāv jūsu darba daļu nākamā bloka atrašanā. Atbilstoši jūsu izvēlētajam baseinam jums tiks samaksāta par jūsu monētu daļu – reģistrējoties baseinā, pārliecinieties, ka obligātajos laukos ievadījāt adresi..

Šeit ir pilns video ar mani, kā es darbojos:

7. Citi kalnrūpniecības veidi

Mākoņu ieguve

Mākoņraktuves nozīmē, ka jūs neiegādājaties fizisku kalnrūpniecības platformu, bet gan īrējat skaitļošanas jaudu no kalnrūpniecības uzņēmuma un saņemat samaksu atkarībā no tā, cik liela kalnrūpniecības jauda jums pieder.

Sākumā tas izklausās kā ļoti laba ideja, jo jums nav jāpiedzīvo visas grūtības iegādāties dārgas iekārtas, tās uzglabāt, atdzesēt un uzraudzīt..

Tomēr, veicot matemātiku, šķiet, ka neviena no šīm mākoņu ieguves vietām nav rentabla. Tie, kas šķiet izdevīgi, parasti ir izkrāpšana, kuriem pat nav nekādas ieguves iekārtas; tās ir tikai sarežģītas Ponzi shēmas, kas beigsies ar jūsu naudu.

Parasti es ieteiktu vispār izvairīties no mākoņu ieguves. Ja jūs joprojām vēlaties turpināt šo ceļu, pirms līdzekļu nodošanas noteikti veiciet pareizos aprēķinus.

Kalnrūpniecība mobilajā tālrunī

Dažas mobilās lietotnes apgalvo, ka jūsu tālrunī tiek iegūti Bitcoin. Lai gan teorētiski tas ir iespējams, tālruņu zemās apstrādes jaudas dēļ, salīdzinot ar ASIC kalnračiem, jūs, iespējams, daudz ātrāk iztukšosiet tālruņa akumulatoru un pretī iegūsiet ļoti nelielu daļu no Bitcoin.

Lietotnes, kas ļauj šim darboties kā mobilo tālruņu ieguves fondi, un sadala ieņēmumus atkarībā no tā, cik daudz katra tālruņa bija paveicis.

Atcerieties, ka kalnrūpniecība ir iespējama ar jebkuru vecu datoru – vienkārši nav vērts tērēt uz to izšķērdēto elektroenerģiju, jo, jo lēnāk dators, jo mazākas iespējas faktiski iegūt kaut kādu atlīdzību.

Atsaucei kalnrūpniecība tika demonstrēts teorētiski 55 gadus vecā datorā pirms kāda laika IBM – un rezultāts, protams, nebija tā vērts.

Tīmekļa ieguve

Kaut kur ap 2017. gadu tīmekļa ieguves jēdziens vai ‘kriptodžokings’ tika ieviests. Vienkārši sakot, tīmekļa ieguve ļauj vietņu īpašniekiem “nolaupīt” apmeklētāju CPU jaudu un izmantot tos Bitcoin iegūšanai.

Tas nozīmē, ka vietnes īpašnieks, lai gūtu peļņu, var izmantot tūkstošiem “nevainīgu” procesoru. Tomēr, tā kā Bitcoins ieguve ar CPU nav īsti izdevīga, lielākā daļa vietņu, kas tā vietā izmanto tīmekļa ieguves raktuves Monero. Līdz šodienai, vairāk nekā 20 000 ir zināms, ka vietnēs tiek izmantota tīmekļa ieguve.

Tīmekļa ieguves jēdziens ir ļoti pretrunīgs. No vietnes apmeklētāju viedokļa kāds izmanto savu datoru bez piekrišanas raktuvju iegūšanai no Bitcoins. Ārkārtējos gadījumos tas var pat kaitēt CPU pārkaršanas dēļ.

No vietnes īpašnieka viedokļa tīmekļa ieguve ir kļuvusi par jaunu veidu, kā gūt peļņu no vietnēm, neizmantojot kaitinošas reklāmas. Vietnes īpašnieks var kontrolēt arī to, cik lielu daļu apmeklētāja procesora viņš vēlas kontrolēt, lai pārliecinātos, ka viņš ļaunprātīgi neizmanto savu aparatūru.

Lai iegūtu vairāk informācijas par tīmekļa ieguvi, varat izlasīt šo ziņu.


8. Bieži uzdotie jautājumi

Cik maksā 1 Bitcoin iegūšana?

Izmantojot Antminer S17 Pro, aptuveni Bitcoin ieguve aptuveni 2020. gada aprīlī maksā aptuveni 7474 USD. Lūk, aprēķinu sadalījums:

Antminer S17 Pro maksā apmēram 1900 USD un rada hashrātu 56 TH / s. Šī modeļa enerģijas patēriņš ir 2212 vati. Es izmantoju standarta 2% ieguves baseina maksu un 0,1 USD / KwH par elektrības izmaksām.

Ievadot visus šos skaitļus Bitcoin kalnrūpniecības kalkulatorā, es saņemu atbildi, ka man paies 3 gadi, līdz man izdosies iegūt 1 Bitcoin. Šajos 3 gados es būtu iztērējis:

Aparatūras izmaksas – 1900 USD

Elektrības izmaksas – 5574 USD

Kopējās izmaksas – 7474 USD

Tas neietver kalnrača nosūtīšanas, uzglabāšanas vai atdzesēšanas izmaksas.

Cik daudz Bitcoins jūs varat iegūt dienā?

Izmantojot iepriekšējā jautājuma datus, es varu aprēķināt, ka vienas dienas laikā es varēšu iegūt 0,0008 Bitcoins.

Kas notiks, kad tiks iegūti visi bitkoīni?

Daži cilvēki ir noraizējušies par to, kas notiks, kad tiks iegūti visi 21 miljons Bitcoins, un vairs nebūs pieejama ieguves atlīdzība, lai stimulētu ieguvi. Tas ir paredzēts kaut kur ap 2140. gadu, un atbilde uz šo jautājumu ir Bitcoin ieguves nodevās.

Kalnračiem maksā tikko kaltos Bitcoins, bet arī ar ieguves maksu, kas tiek piesaistīta darījumiem. Kad visi Bitcoins ir iegūti, tiek pieņemts, ka ieguves maksas turpinās stimulēt Bitcoin ieguves darbību. Kad Bitcoin kļūst populārāks un samazinās ieguves atlīdzība, maksa par Bitcoin ieguvi kļūs ienesīgāks.

Vai tas ir likumīgi raktuvēs Bitcoin?

Lai gan tas ir atkarīgs no tās valsts likumiem, kurā atrodaties, lielā mērā Bitcoin ieguve ir pilnīgi likumīga darbība. Pat dažās valstīs, kas regulē Bitcoin izmantošanu, piemēram, Islandē, Bitcoin ieguve joprojām ir likumīga.

Daudzas valstis, tostarp lielākā daļa Āfrikas valstu, nav pieņēmušas nevienu likumdošanu par vai pret Bitcoin, un parasti ir klusējušas par šo jautājumu. Ir svarīgi cieši uzraudzīt valstu draudzīgumu kalnrūpniecības jomā, jo normatīvā vide var mainīties, sākot no cepures..

Vai kalnrūpniecība nav elektrības izšķiešana?

Par programmu ir kritizēta daudz enerģijas patēriņš ka Bitcoin ieguve nodarbina visā pasaulē. Es uzskatu, ka šis Andreas Antonopoulos video sniedz atšķirīgu viedokli par to, kā Bitcoin ieguve faktiski optimizē enerģijas patēriņu visā pasaulē:

Vai Google nevar sākt iegūt Bitcoin un izpūst konkurenci?

Jā, tā var, bet tas neko daudz nedos. Iemesls ir tāds, ka Google serveri nav piemēroti Bitcoin ieguves problēmas risināšanai tāpat kā ASIC.

Uzziņai, ja Google izmanto visus savus serverus tikai Bitcoin ieguves nolūkā (un atsakās no visām pārējām uzņēmējdarbībām), tas veidos ļoti nelielu procentuālo daļu (mazāk nekā 0,001%) no kopējās ieguves jaudas, kas pašlaik ir Bitcoin tīklam.

Vai Bitcoin ieguve nav centralizēta ar dažu Ķīnas uzņēmumu rokām?

Pašlaik atbilde ir “jā”. Bet sakarā ar to, ka esam sasniedza tehnoloģisko barjeru kalnraču attīstībā (kas sākotnēji noveda pie kalnrūpniecības centralizācijas), tagad jauniem uzņēmumiem ārpus Ķīnas ir iespējams iegūt lielāku tirgus daļu.

Šeit ir vēl viens lielisks Andreas paskaidrojums par šo jautājumu:

9. Secinājums – vai Bitcoin ieguve to ir vērts?

Tagad, kad esat pabeidzis šo plašo lasījumu, jums vajadzētu būt iespējai pats atbildēt uz šo jautājumu.

Paturiet prātā, ka dažreiz varētu būt labākas alternatīvas Bitcoin kalnrūpniecībai, lai iegūtu lielāku ieguldījumu atdevi.

Piemēram, atkarībā no Bitcoin cenas varētu būt izdevīgāk vienkārši iegādāties Bitcoins, nevis iegūt tos. Vēl viena iespēja būtu raktuvju kriptonauda, ​​kuras joprojām var iegūt ar GPU, piemēram, Ethereum, Monero vai Zcash.

Ja jums joprojām ir kādi jautājumi, droši atstājiet tos komentāru sadaļā zemāk. Laimīga kalnrūpniecība!

“>